SARS-CoV-2 - leasing w dobie ograniczeń

21 marca 2020

Od pewnego czasu polscy przedsiębiorcy borykają się z ograniczeniami, które wywołało pojawienie się w tej części świata wirusa SARS-CoV-2. Przed laty, gdy groźba zachorowania pochodziła od zwierząt (Influenzavirus A, BSE, A/H1N1), aby wyeliminować problem, wystarczyło zlikwidować jego źródło lub zmienić niektóre proste przyzwyczajenia (takie jak na przykład dieta). Teraz, gdy niebezpieczeństwo pochodzi od drugiego człowieka, problem jest dużo bardziej złożony. Zagrożenie epidemiczne wymusza na ludziach ograniczenie kontaktów osobistych, które w dużej mierze odpowiadają za skuteczne funkcjonowanie w wielu obszarach codziennego, normalnego życia. Branża e-commerce przeżywa niespotykane w ostatnich latach oblężenie. Ludzie zamawiają w internecie jedzenie, leki, artykuły drogeryjne etc., próbując tym samym ograniczyć ryzyko zakażenia. Niestety nie wszystko da się zorganizować w ten sam sposób. Produkcja musi być kontynuowana (nie tylko w sektorze spożywczym), biura muszą funkcjonować (chociażby w systemie zdalnym), a dostawy muszą być zrealizowane (nawet jeśli ich ilość zostanie ograniczona do minimum). Samochody, maszyny, urządzenia, sprzęt specjalistyczny i wyposażenie wnętrz nagle nie przestaną być potrzebne. Wciąż będą uzupełniane i wymieniane.


Jak zatem wyleasingować sprzęt potrzebny do prowadzenia biznesu bez spotykania się ze sprzedawcami i przedstawicielami firm leasingowych? Jak wypełnić stertę formularzy nie widząc się z pośrednikami, a przy okazji z innymi klientami? Jak odebrać wyleasingowany sprzęt bez wizyty w salonie dostawcy?

"Gdy wieją wichry zmian, jedni budują mury, inni budują wiatraki" - przysłowie chińskie.

Takie pytania coraz rzadziej spędzają sen z oczu przedsiębiorcom, ale jednocześnie jeszcze zbyt często rozwiązania będące odpowiedzią na nie, a oferowane przez platformy internetowe takie jak assetlife.pl, postrzegane są jedynie jako alternatywa, a nie konieczność. Świat leasingu musi digitalizować się dużo szybciej niż do tej pory, aby jego niewątpliwie bardzo atrakcyjna oferta nie utknęła wkrótce między ludźmi...