Serwisowanie aut to dziś nie problem

21 marca 2019

Obowiązujące obecnie regulacje unijne dają użytkownikom wszystkich samochodów, zarówno nowych, jak i używanych, prawo wyboru warsztatu, który zajmie się ich serwisowaniem.

Dotyczy to okresu gwarancji a także po jego zakończeniu (więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie kampanii „Right to rep air” – http://r2rc.p.l/). Dzięki tym przepisom możliwe jest dziś prowadzenie w niezależnych serwisach obsługi aut już od pierwszego dnia ich „życia”.


Oczywiście podstawowym kryterium wyboru decydującym o tym czy korzystamy z usług ASO czy niezależnego serwisu jest cena, i ta w przypadku rozwiązań oferowanych przez partnera AssetLife, firmę MOTO Flota, przemawia za wyborem drugiego rozwiązania. Zdecydowanie jednak, w drodze do mobilności, rolę większą niż cena coraz częściej odgrywa elastyczność podmiotów zaangażowanych w jej zapewnienie. Serwisy niezależne konsekwentnie dostosowują zakres swoich usług do potrzeb klienta, a diagnoza przeprowadzana przez ich pracowników jest naprawdę celna i nie generuje zbędnych kosztów związanych z wymianą elementów, które niekoniecznie muszą być wymieniane w poszczególnych interwałach. Jeżeli dodamy do tego sprawność dystrybucji komponentów eksploatacyjnych, części zamiennych i całych podzespołów, otrzymamy wymierną wartość dodaną wynikającą z wyboru wyjątkowego pakietu serwisowego oferowanego przez AssetLife.


Niewątpliwie to wszystko jest bardzo ważne, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że nic tak bardzo nie przemawia do wyobraźni jak konkretne liczby. Przyjrzyjmy się zatem porównaniu cen najczęściej wykonywanych usług serwisowych samochodów reprezentujących trzy różne segmenty.


Zestawienie cen ASO i niezależnego serwisu podane na podstawie audytu kosztów serwisu aut wybranych klientów MOTO Floty


Co wyróżnia MOTO Flotę na tle konkurencji?


MOTO Flota już od 10 lat wspiera swoich klientów w zarządzaniu flotą samochodową, prowadząc do znaczącej redukcji kosztów serwisowania i uzyskania pełnej kontroli nad pojazdami. Zapewnia kompleksowe usługi serwisowe na terenie całego kraju oraz bezpłatny, profesjonalny system online do zarządzania usługami zawartymi w umowie, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować przebieg prac serwisowych swojego auta, ale także bez opóźnień planować przeprowadzenie przeglądów okresowych. Dotychczas tego typu usługi były dostępne wyłącznie dla firm posiadających flotę samochodów służbowych. Teraz, za pośrednictwem AssetLife, mogą korzystać z nich przedsiębiorcy posiadający nawet tylko jeden pojazd.


Zgłoszenie pojazdu do serwisu, teraz może być banalnie proste:


 • wysyłasz zgłoszenie za pośrednictwem systemu online,
 • ustalamy wspólnie dogodny czas i miejsce diagnozy (ponad 450 serwisów w całej Polsce!!!),
 • akceptujesz kosztorys naprawy / usługi serwisowej,
 • naprawa / usługa serwisowa zostaje wykonana bezgotówkowo,
 • po odbiorze auta otrzymasz przelewową fakturę za naprawę samochodu / ów.


Należy jeszcze podkreślić, że MOTO Flota należy do spółki Moto-Profil – czołowego dystrybutora części samochodowych w Polsce i właściciela marki ProfiAuto, zrzeszającej sklepy i hurtownie motoryzacyjne. I właśnie dlatego, wszystkie usługi serwisowe świadczone przez niezależne serwisy współpracujące z MOTO Flotą, mogą być realizowane zawsze w dobrej cenie, tam gdzie tego potrzebujesz i na czas.


Na koniec postawmy kropkę nad „i”!


W ramach pakietu serwisowego oferujemy możliwość podpisania umowy na dystrybucję kart paliwowych, dzięki czemu:


 • uproszczone zostają procedury związane z dostępem do kart, fakturowaniem i rozliczeniami,
 • korzystasz z rabatów niedostępnych bezpośrednio u dystrybutora paliwa (to efekt skali działania – ilości pojazdów, będących pod opieką MOTO Floty),
 • lepiej kontrolujesz wydatki (masz możliwość monitorowania każdej transakcji), eliminując ewentualne nadużycia i błędy,
 • możesz tankować na 18 000 stacji w 29 krajach,
 • otrzymujesz dostęp do kompleksowej oferty opłat drogowych,
 • zyskujesz gwarancję wysokiej jakości paliw,
 • nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo transakcji (PIN, autoryzacja online, zespół przeciwdziałania nieprawidłowościom),
 • wygodnie zarządzasz kartami przez Internet,
 • obniżasz koszty prowadzenia działalności gospodarczej,
 • masz pewność, że nigdy nie zabraknie Ci gotówki na zakup paliwa.
POWRÓT