„Firmy mogą zgłaszać się po środki z nowej tarczy już w najbliższych dniach” – zapewnił premier Morawiecki podczas konferencji 26 listopada b.r. Jak dzisiaj widać, „w najbliższych dniach” to termin co najmniej elastyczny. Ograniczenie działalności siłowni, klubów fitness, kawiarni i restauracji zostało wprowadzone w drugiej połowie października i postawiło tysiące firm na skraju załamania finansowego. Rząd obiecał im pomoc w ramach tarczy branżowej (zwanej także tarczą 6.0), ale odkąd projekt ustawy wpłynął do Sejmu już 26 października, tak z niego jeszcze nie wyszedł.
Tarcza branżowa jest skierowana tylko do przedsiębiorców z niektórych branż, którzy prowadzą działalność przeważającą pod jednym z opisanych w projekcie kodów PKD. Jednym z głównych narzędzi pomocy tym firmom, których działalność ograniczył rząd w ramach walki z epidemią COVID-19, jest zwolnienie ze składek ZUS za listopad 2020 r.
Przedsiębiorcy, którzy opłacają składki wyłącznie za siebie, muszą to zrobić do 10. dnia każdego miesiąca, a pozostali do 15. Zwolnienie ze składek za listopad zostało im obiecane, ale obietnica premiera nie jest obowiązującym prawem, więc trzeba było postąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie było możliwości, by składek po prostu nie zapłacić i nie ponieść z tego tytułu żadnych konsekwencji – w przeciwieństwie do organizacji wyborów korespondencyjnych...
Źródło: https://spidersweb.pl/bizblog/...
A co z pozostałymi zobowiązaniami przedsiębiorców i z firmami, których rządowy projekt nie obejmuje? Biznes funkcjonuje jak system naczyń połączonych. Jeśli w jednym miejscu powstaje problem, w innym odczuwane są jego skutki. Co zatem z czynszami, kredytami, odroczonymi płatnościami itp. itd.? Tym niestety nikt się nie zajmuje.
A zatem:
jeśli Twoja firma traci płynność finansową?
jeśli odbiorcy i/lub klienci wstrzymali przelewy?
jeśli nie możesz już dłużej czekać na pomoc rządu?
pewnie pilnie potrzebujesz sposobu na uwolnienie gotówki zainwestowanej wcześniej w samochód, maszynę albo inny sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej.
Tym sposobem może być LEASING ZWROTNY!!!
Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, wystarczy do nas zadzwonić, napisać albo po prostu wypełnić formularz kontaktowy (https://assetlife.pl/kontakt). Można w nim zamieścić opis samochodu, maszyny lub sprzętu, który jest własnością przedsiębiorcy i został zakupiony za gotówkę w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a my zajmiemy się przygotowaniem symulacji kosztów leasingu zwrotnego.