Wyleasinguj dobrą energię dla swojej firmy

21 września 2020

Jak działa fotowoltaika? Moduły fotowoltaiczne, zamontowane na działce, na dachu bądź elewacji budynku, przetwarzają światło słoneczne w energię elektryczną. W ten sposób powstaje prąd stały. Następnie, przy użyciu inwertera, prąd stały przekształcany jest w prąd zmienny, którym można zasilić maszyny i urządzenia wykorzystywane w firmie. Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej, zakład energetyczny wymienia dotychczasowy licznik na dwukierunkowy, który mierzy wyprodukowaną i zmagazynowaną energię. To tyle jeśli chodzi o zagadnienia techniczne.


Z kolei jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie systemów fotowoltaicznych, na uwagę zasługuje fakt, że już od pierwszego dnia po uruchomieniu, instalacja zaczyna na siebie zarabiać. Dzięki temu Twoja firma staje się niezależna od (nieuniknionych) podwyżek cen prądu!!!


Jeżeli:

  • w swoim biznesie korzystasz z energii elektrycznej,
  • masz prawo do swobodnego dysponowania miejscem, gdzie funkcjonuje Twoja firma,
  • potrafisz mądrze inwestować...

… to fotowoltaika jest właśnie dla Ciebie!

Redukcja emisji CO2 do atmosfery dla przykładowej instalacji o mocy 5kWp to aż 3 250 kg rocznie. Dla porównania, tyle samo CO2 w ciągu roku emituje do atmosfery prawie 500 samochodów spalinowych!!!

A zatem wystarczy niewielka, niezagospodarowana powierzchnia w Twojej firmie (np. dach), aby zacząć oszczędzać i na dodatek funkcjonować proekologicznie. Ale, ale... Przecież nic nie jest za darmo i nawet tak przyjazna dla nas wszystkich oraz innowacyjna technologia jaką są systemy fotowoltaiczne, kosztuje. Niewiele osób jednak wie, że i w tym przypadku można skorzystać z finansowania w formie leasingu. A zatem, oprócz wszystkich wcześniej wymienionych benefitów, dochodzi jeszcze ten związany z tarczą podatkową, która w odniesieniu do leasingu jest nadal i wciąż bardzo silnym argumentem, przemawiającym za wyborem tego właśnie rozwiązania. Przygotowanie wniosku leasingowego jest dziecinnie łatwe, gdyż wszystkie procedury zostały uproszczone w taki sposób, aby przedsiębiorca mógł jak najszybciej uzyskać dostęp do odnawialnych źródeł energii. W kwestii organizacyjnej, na uwagę zasługuje także lista dodatkowych udogodnień, takich jak:


  • brak wymogu uzyskania pozwolenia na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej, wystarczy zgłoszenie do zakładu energetycznego,
  • brak wymogu uzyskania koncesji na produkcję energii elektrycznej,
  • brak opłaty przyłączeniowej do sieci oraz kosztów montażu licznika dwukierunkowego.


Ponadto, leasingobiorca może liczyć na pakiet usług uzupełniających, a wśród nich:


  • ubezpieczenie majątkowe,
  • dofinansowanie CEB,
  • ubezpieczenie spłaty leasingu.
Bądź niezależny energetycznie i oszczędzaj!!!
Zarządzaj swoim biznesem nie oglądając się na ceny prądu!!!
Wykorzystuj efektywnie potencjał i możliwości!!!

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, wystarczy do nas zadzwonić, napisać albo po prostu wypełnić formularz kontaktowy (https://assetlife.pl/kontakt). Można w nim zamieścić link do strony z ofertą wybranego systemu fotowoltaicznego, a my zajmiemy się przygotowaniem symulacji kosztów leasingu. Zapraszamy też do przejrzenia naszych propozycji: https://assetlife.pl/oferty/Ma...


Źródło: https://fundacjafotowoltaiki.p... https://www.pekaoleasing.com.p...